(FOTO) Výstavba části vnitřního okruhu Jihlavy dostala další odklad

Stavební úřad povolil dvouletý odklad kolaudace spojovací komunikace Brněnská-Kosovská v Jihlavě. V další etapě se počítá až s napojením na ulici Brtnická v oblasti Pančavy. První etapa výstavby komunikace má sloužit pro zajištění dopravní obsluhy ploch určených k bytové výstavbě v lokalitě Handlovy Dvory.

Navržená stavba je I.etapou záměru dopravního propojení ulic Brněnská – Kosovská a Brtnická v Jihlavě (propojení silnice Jihlava-Velký Beranov se silnicí Jihlava-Třebíč tzv. vnitřním městským okruhem). Samotná plánovaná výstavba úseku mezi ulicí Kosovská a Brněnská – začíná v místě napojení novostavbou okružní křižovatky na místní komunikaci Kosovská a vede lokalitou pro budoucí výstavbu Handlovy Dvory po napojení na stávající místní komunikaci pro příjezd z ulice Brněnská k Hypermarketu TESCO.

Obslužná komunikace Brněnská-Kosovská kolem supermarketu TESCO je součástí vnitřního okruhu. Vnitřní okruh je navrhován pro zlepšení dopravní obslužnosti okrajových částí Jihlavy. Celková délka komunikace Brněnská-Kosovská je asi devět set metrů.

Samotná doba výstavby spojky Brněnská-Kosovská je odhadována zhruba na deset měsíců. Se zahájením výstavby se počítalo už v květnu 2016 a dokončením v dubnu 2017.

Návrh navazuje na záměr dostavby vnitřního okruhu sběrných komunikací na území statutárního města Jihlavy pro rychlou obsluhu jednotlivých částí města především pro osobní dopravu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna