Herbrych (KDU-ČSL Třebíč): Nová přehrada Čučice není potřeba!

AKTUALIZOVÁNO Povodí Moravy už má k dispozici studii proveditelnosti nové přehrady Čučice u Náměště nad Oslavou. „Teď se budeme seznamovat s výsledky studie, pak rozhodneme o dalším postupu,“ uvedla mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová.

Lidovci: nová přehrada Čučice není potřeba

Výstavba nové přehrady je lákavým soustem pro stavební firmy. Celkový objem zakázky  výstavby nové přehrady na rozhraní Vysočiny a jižní Moravy se odhaduje kolem deseti miliard korun.

Proti záměru výstavby nové přehrady a zatopení rozsáhlého území protestují vysočinští lidovci.

„Myslím si, že tato přehrada není potřeba ani z pohledu ministerstva zemědělství, jak vyplynulo z besedy s náměstkem ministra Ing. Kendíkem v Náměšri nad Oslavou“, řekl lídr třebíčských lidovců Josef Herbrych.

Novou přehradu prioritně nepotřebuje ani Jaderná elektrárna Dukovany.“Podle asi dva roky staré studie je v řece Jihlavě dostatek vody pro provoz jaderné elektárny Dukovany, nová přehrada tudíž není přímo pro jadernou elektrárnu potřeba. Ale pokud bude přehrada postavena, můžeme ji využívat,“ přohlásil mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Záměr výstavby nové přehrady je zřejmě důsledkem lobbingu stavebních firem, údolí brání místní občané spolu s aktivisty. V petičním výboru „SOS – Oslava“ působí starosta Oslavan Vít Aldorf, starosta Ketkovic Josef Obršlík bývalý ministr zemědělství Petr Bendl, zpěvák Laďa Kendl a frontman kapely Kamelot Roman Horký.

„Tohle údolí údolí nedáme i kdybychom měli jít do Štrasburku. Máme patnáct tisíc podpisů pod peticí proti výstavbě přehrady. To je rána politikům, kteří chtějí výstavbu přehrady,“ řekl zpěvák kapely Kamelot Roman Horký.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna