Hlavní záměry optimalizace silniční sítě Kraje Vysočina do roku 2050

Server Občasník má k dispozici dokument o záměrech Kraje Vysočina při dlouhodobé optimalizaci silniční sítě na území Vysočiny do roku 2050. Z ekonomických ukazatelů vyplývá, že ročně lze pro investice v dopravě (včetně fondů EU) počítat s částkou cca 1,5 mld. Kč. Pro období 2017 až 2020 se jedná o pětačtyřicet silničních úseků za celkovou částku 6,0 mld. Kč.

Navržená páteřní síť má délku 678 km, což je oproti stávající páteřní síti o 67 km méně. Navržená síť silnic II. třídy má délku 1 321 km, což je oproti stávající síti silnic II. třídy o 310 km méně. Dále bylo identifikována 362 km zbytných úseků silniční sítě, které nesplňují kritérium pro zařazení do sítě silnic.

Současná silniční síť Kraje vysočina má délku 4 562 km, z toho silnice II. třídy tvoří 1 631 km (36 %).  Kraj Vysočina má nadprůměrnou hustotu sítě silnic II. třídy (v porovnání s ostatními kraji ČR).

Definovaná páteřní síť má 745 km (cca 46 % silnic II. třídy). Cca 40 % délky krajské silniční sítě je v nevyhovujícím nebo havarijním stavu (u silnic II. třídy je to 45 %).

Kraj dále pečuje o 874 mostů, z nichž je 65 ve špatném či havarijním stavu.

Pro Kraj Vysočina je oblast silničního hospodářství výraznou prioritou, v přepočtu na jednoho obyvatele vynakládá ze všech krajů do této oblasti nejvyšší finanční prostředky.

Návrh rozvoje silniční sítě Kraje Vysočina definuje výhledovou silniční síť kraje, tak aby plnila svou úlohu, byla efektivní a dlouhodobě finančně udržitelná.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna