Jihlavské aktivní zálohy úspěšně prošly cvičením na Boleticích

Ve dnech 5. až 12. června se ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice konalo cvičení pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Jihlava. Cvičení se zúčastnilo celkem 62 příslušníků pěší roty, mezi nimi byla také jedna žena. Šlo o první etapu výcviku z tříletého cyklu, zaměřenou na výcvik jednotlivce.

Jihlavská rota AZ

V této části cvičení jednotka prošla výcvikem v topografii a taktickým pohybem v terénu a na bojišti, dále v patrolování, nácvikem drilů, budováním a činností na kontrolních propouštěcích místech. Nechyběly ani ostré střelby a hod granátů F-1.

Zpestřením výcviku bylo i překonávání vodní překážky v plné polní a slaňování na lezecké stěně Jakub, což prověřilo nejen fyzickou, ale i psychickou stránku cvičících. Na své si přišli i řidiči, kteří si vyzkoušeli jízdu v náročném terénu pod vedením instruktora Vojenské policie Tábor.

Utužení návyků cvičících a získání nových zkušeností proběhlo pod vedením instruktorů ze 43. výsadkového praporu Chrudim a pod koordinací řídící skupiny krajského vojenského velitelství v čele s podplukovníkem Vladimírem Losenickým.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna