Jihlavský politik Drahoš (ANO) se projevil jako xenofob

Bývalý místopředseda jihlavského hnutí ANO Jaroslav Drahoš dal o sobě opět vědět. V minulosti se ostře vymezil vůči Romům v Jihlavě, tentokrát je jeho kampaň namířena vůči czincům.

Xenofobie je je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Xenofobie  značí strach z cizinců spojený s pocitem ohrožení a nedůvěry. Xenofobní chování je založeno na rasových, etnických, kulturních a náboženských předsudcích.

Morální kodex reprezentantů (členů) hnutí ANO zavazuje členy hnutí repektovat kromě práva a povinností zakotvených v Ústavě České republiky, Listině základních práv a svobod a dalších platných zákonů.

„Reprezentant respektuje představitele jiných politických uskupení, jejichž názory a projevy sice nesdílí, ale vnímá je jako jedny z jejich základních práv a svobod Reprezentant nepovede neetickou předvolební ani jakoukoli jinou kampaň,“ stojí v etickém kodexu hnutí ANO.

Kampaň ve které srovnává člen hnutí ANO koupací úbor s tepláky lze označit za neetickou i s ohledem na vyjádření Akvaparku Čestlice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna