VÍME PRVNÍ: Jihlavským lídrem ODS Petr Laškovička, za ním Ryška

Jihlavská ODS sází na nové tváře v místní politice. Lídrem kandidátky bude učitel Petr Laštovička, za ním bude sportovní trenér Petr Ryška. Teprve až na dalších místech se objeví bývalí primátoři Jihlavy Jaroslav Vymazal a Vladimír Hink.

Lídr kandidátky občanských demokratů prozatím odmítl informace Občasníku jakýmkoliv způsobem komentovat.  „Včerejší sněm se protáhl do pozdních hodin. Tisková zpráva se připravuje,“ sdělil lídr Laštovička.

Úspěch tandemu Laštovička-Ryška je překvapením: ODS má celou řadu zkušených místních politiků, kteří se osvědčili v minulých místních volbách. Do jisté míry jde o předvolební taktiku nabídnout voličům nové tváře v situaci, kdy ČSSD jako rival ODS nabídne voličům „staré tváře“ zastupitelů v čele s náměstkem Vratislavem Výborným. ČSSD sice zatím neoznámila jméno lídra, že to bude Vratislav Výborný, je veřejným tajemstvím.

Petr Ryška a Eva DeCroix (oba kandidáti ODS Jihlava)

Po dvou desítkách let nepřetržitého působení ODS ve vedení města odešla ODS uprostřed volebního období do opozice. Nyní ODS chystá návrat do vedení města s novými tvářemi.

Vyjádření lídra Laštovičky i představitelů ODS Jihlava doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna