Do Jihlavy přichází první zahraniční dělníci ze Srbska, očekává se jich několik stovek

prstyAž čtyři stovky zahraničních dělníků ze Srbska by mohlo od podzimu pracovat v jihlavské průmyslové zóně. Občasníku to řekl zdroj blízký vedení radnice s tím, že se vedení města obává problémů s cizinci jaké zažil Havlíčkův Brod nebo Humpolec. V obou městech po příjezdu zahraničních dělníků stoupla mravnostní kriminalita.

Obavy z nárůstu drobné a mravnostní kriminality po příchodu zahraničních dělníků jsou cítit i v Jihlavě. Především ze střetů cizinců s horkokrevní jižanskou mentalitou a místní omladiny na tanečních zábavách, kde alkohol teče proudem.

„Mohu potvrdit příjezd prvních zahraničních dělníků. Jde asi o dvě desítky lidí, většinou manželé středního věku s dcerou nebo svobodné dívky,“ uvedl předseda odborů Automotive Lighting Petr Fous.

Informace, že by mohlo  do Jihlavy mohlo přijít až čtyři stovky dělníků se předsedovi Fousovi zdá až příliš vysoká. Ve firmě Automotive Lighting by mohlo najít práci jen asi stovka zahraničních pracovníků.

„Jsou letní dovolené, část kmenových pracovníků neprodloužila pracovní smlouvy, část je na dovolených. Kolem stovky dělníků bude v létě potřeba,“ dodal Fous.

Vedení jihlavské radnice má jen omezené možnosti, jak regulovat výstavbu ubytoven pro zahraniční dělníky. Podle informací Občasníku se přestavuje bývalý výrobní areál nedaleko průmyslové zóny na ubytovnu pro zahraniční dělníky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna