Kádry vysočinské politiky: osmnáctiletý student ve školském výboru za ANO

ANOAKTUALIZOVÁNO Po krajských volbách se ve vysočinské politice objevují nová jména. Například ve Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost (lidově zvaném školský výbor) působí teprve osmnáctiletý student třebíčské průmyslovky Pavel Švec (ANO).

Každé zasedání výboru je Švece příjemným výletem z Třebíče do Jihlavy. Kraj Vysočina platí cestovní výdaje i pětistovku za účast na zasedání výboru.

„Nedokážu říci, proč jsme nominovali studenta Švece do výboru zastupitelstva. Je potřeba se ptát jednotlivých oblastí a zastupitelského klubu,“ řekl předseda vysočinského hnutí ANO Josef Kott.

„Posuzovat člověka podle věku je krátkozraké a diskriminační. Například v Teplicích se stal osmnáctiletý student radním města. Mladý člověk může přinést nový pohled na věc a nechci posuzovat lidi podle toho, jestli jim je osmnáct nebo osmdesát let,“uvedla oblastní předsedkyně hnutí ANO Třebíč Monika Oborná.

Vyjádření předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Lucie Vichrové se zatím nepodařilo získat.

Informace o osmnáctiletém studentovi v poradním orgánu krajského zastupitelstva vyvolala překvapení mezi vysočinskými politiky. “ Toto je pro mě nová informace. Pohled mladého člověka na danou problematiku je jistě důležitý. Mám-li mluvit za náš subjekt, tak my preferujeme nominaci lidí s již určitou životní a profesní zkušeností,“řekl předseda zastupitelského klubu Starostové pro Vysočinu Lukáš Vlček.

„Studenta neznám. Těžko soudit,“ sdělil předseda zastupitelského klubu ODS Miloš Vystrčil.

„Mladí se musí učit, sbírat zkušenosti, nemám nic proti pozorování a naslouchání, ale v tomto případě bych víc upřednostnila někoho se zkušenostmi z praxe, přece jenom jde o poradní orgán,“ prohlásila radní pro školství Kraje Vysočina Jana Fialová (ČSSD).

Stanovisko představitelů politických stran a hnutí zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna