Kalina (KDU-ČSL Jihlava): Uvědomujeme si citlivost změny zřizovatele centra pro postižené děti

Speciální pedagogické centrum je klenotem jihlavského školství se zaměřením na vzdělávání postižených dětí. Svou vyjímečnou pověst si u rodičů dětí získalo zaměřením na kombinované vady, podobné organizace se v Kraji Vysočina zaměřují spíše na mentální vady.

V minulosti nemohlo být s Jihlavou ani řeči o předání celokrajsky zaměřené příspěvkové organizace krajského města. Primátor Chloupek původní profesí pedagog a ředitel školy dobře chápal potřeby speciálního školství.

Nové vedení města v čele s primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum) je k požadavkům Kraje Vysočina podstatně vstřícnější. Kraj Vysočina potřebuje zaplnit svou poloprázdnou školní budovu na třídě Legionářů. Speciální pedagogické centrum by se mohlo přesunout z městských prostor jihlavského sídliště Březinky do krajské budovy u městského nádraží.

Vedení města Jihlavy nechce případným převodem Speciálního pedagogického centra pod Kraj Vysočina ohrozit fungování prostředí pro vzdělávání postižených dětí.

„Uvědomujeme si citlivost zásahu do prostředí ve kterém organizace funguje pro město Jihlava, Kraj Vysočina a vůbec pro prostředí bližšího vesmíru,“ řekl náměstek primátorky Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

„Když něco funguje tak dobře jako Speciální pedagogické centrum, pak si jistě i kraj Vysočina uvědomuje citlivost otázky převodu zřizovatele,“ doplnil náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS).

Náměstek Laštovička také ocenil dobré fungování centra pro postižené děti a vyslovil důvěru současné ředitelce Ljubici Váchové.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna