Kamenný hospic opouští krajské město Jihlavu a míří k sousedům do H. Brodu

Jednání o vzniku kamenného hospice se přesouvají z krajského města Jihlavy do sousedního Havlíčkova Brodu. Informace Občasníku o přesunu jednání o sídlš hospice potvrdil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. „Do červnového zastupitelstva půjde návrh na prodej pozemku v blízkosti nemocnice,“ řekl starosta Tecl.

Současně s politickými jednáními se do Havlíčkova Brodu přesouvají i benefiční aktivity. První červnovou neděli se v havlíčkobrodském kulturním centru konala benefiční akce pro hospic. Soukromá základní umělecká škola připravila kulturní vystoupení.

Hlavním účelem hospiců je maximálně zlepšit kvalitu života v jeho závěrečné fázi a umožnit důstojné umírání. Děje se tak především snižováním nebo odstraňováním bolesti a jiných nepříjemných fyzických projevů nemoci. Hospic umožňuje vyřešit nebo alespoň zmírnit různé psychologické a duchovní problémy spojené s umíráním. Umožňuje intenzivní a nerušený kontakt s partnerem nebo rodinou.

Po krajské knihovně je kamenný hospic již druhou institucí s celokrajskou působností se sídlem mimo krajské město. Jihlavští zastupitelé neschválili prodej pozemku pro hospic v klidné okrajové části Jihlavy-Lesnov, nedaleko současného domova pro seniory.

Vysočina spolu s Karlovarským krajem jsou poslední dva regiony bez stálého zařízení pro péči o umírající. Kraj Vysočina počítá s kamenným hospicem jako s doplňkovou sociální službou.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna