Kdo dokáže nahradit „starýho“ Holíka? Asi nikdo

Byl to krásný pohřeb a hokejová smuteční slavnost zároveň. Jihlava i hokejový svět se loučil s Jaroslavem Holíkem. „Byl trenér dvacítky a fantastickej člověk. Nikdo ho nedokáže nahradit„, zamyslel se brankář Dukly Miloslav Podhorský. Na vojně v Dukle byl brankář Podhorský mazákem, když Jarda Holík narukoval na vojnu do Jihlavy. Smuteční síň jihlavského krematoria byla zcela zaplněna smutečními hosty.

Zaplněná smuteční síň, smuteční hosté stáli i venku

Osobnosti vzpomínají na Jardu Holíka

„Holík byl nenapodobitelnej. Upřímnej, pracovitej. Nesnášel lež a faleš.Jsem smutnej z toho, že odešel tak brzo,“ řekl televizní komentátor Otakar Černý. Hned několik generací Dukly vzpomínalo na Jardu Holíka jako hráče i jako trenéra. „Těžká otázka, kdo dokáže v hokejovém světě Holíka nahradit. Asi nikdo,“ uvažoval bývalý útočník Dukly Jan Hrbatý.

„Byla mezi námi rivalita. Ale když jsme spolu hráli v nároďáku, tak jsme se tomu smáli,“ přidal vzpomínku sparťan Jiří Kochta.

 

V brýlích kapitán Dukly Tomáš Čachotský, kustod Tománek, obránce Jiří Dobrovolný a trenér František Zeman

„Neznám odpověď na otázku, kdo by dokázal Jardu Holíka nahradit. Každá hokejová legenda je  něčím osobitá. Pan Holík měl své místo v hokeji stejně jako Ivan Hlinka a další,“ řekl trenér Jiří Hynek.

Na smutečním obřadu se sešlo hned několik generací hráčů jihlavské Dukly.

Smuteční úsměv Oldy Válka

 

Trenéři Patrik Augusta, Slavomír Lener v rozhovoru s jednatelem Dukly Bedřichem Ščerbanem

Historka: „starej“ Holík a Aurora

Byla to jedna z mnohých historek, která zazněla na rodinném vzpomínkovém setkání po pohřbu Jaroslava Holíka. Vzpomínaly i hokejové legendy. Třeba na to, jak v devadesátých letech při hokejovém utkání v Petrohradě si prohlíželi s Jardou Holíkem křižník Aurora, který výstřelem z děla zahájil bolševickou revoluci v Rusku. „Starej Holík se ke mě naklonil a řekl:“Na nic nesahej, nebo to vystřelí a jsou zase zpátky,“ zavzpomínal jeden z bývalých spoluhráčů.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna