Kotlíková sázka radního Chláda: Tisíc žádostí bude do konce března!

O kotlíkové dotace bude na Vysočině mimořádný zájem. „Tipuji tisíc přijatých žádostí v první vlně do konce března,“ řekl radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád.  „Myslím, že to bude později. Až v srpnu, “ oponoval náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž.

Mimořádný zájem obyvatel Vysočiny je vidět z prvních informačních schůzek v městech a obcích Vysočiny. „Ve Velkém Meziříčí dvěstě čtyřicet účastníků, v Kamenici nad Lipou museli vysadit dveře, aby bylo vidět do místnosti,“ prozradil radní Chlád.

Maskotem kotlíkové kampaně je Anička.

Pozor na ulitý start a podvody!

Od sedmnáctého prosince se žadatelům o kotlíkové dotace začínají započítávat způsobilé výdaje. Samotné žádosti se podávají až po uplynutí třicetidenní lhůty, od pondělí osmnáctého ledna osmé hodiny ranní. Žádosti, které přijdou na hejtmanství dříve sice budou zaevidovány, ale budou vyřazeny pro nesplnění termínu žádosti. Vyřizování žádostí bude dáno limitováno i kapacitními možnostmi hejtmanství. Během úřední doby bude možné přijmout jen omezený počet žádostí, které budou úředníci hejtmanství kontrolovat i po formální stránce. Pokud bude například stejná fotografie starého kotle před výměnou na fotografii u několika různých žádostí, může vzniknout podezření na podvod a ke slovu se mohou dostat i orgány činné v trestním řízení.

Samotné vyplnění žádosti o kotlíkovou dotaci je jednoduchou záležitostí, kterou lze vyplnit i za pár desítek minut. Denně vyřizuje vysočinské hejtmanství stovky emailů a telefonických konzultací ke kotlíkovým dotacím.

Až do konce roku 2017 je připraveno k rozdělení 239 miliónů korun. V rámci dotačního programu bude na Vysočině vyměněno šestnáct set až dva tisíce kotlů na tuhá paliva v domácnostech. První vlnu žádostí bude Kraj Vysočina schvalovat na konci března.

 

 

Denně úředníci Kraje Vysočina vyřizují stovku telefonátů a emailů žadatelů

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna