Kraj Vysočina chystá dopravní kolaps Jihlavy, sníží nosnost Brněnského mostu?

Dopravní kolaps Jihlavy nastane už na jaře příštího roku. Stát nestihne dokončit opravu dálničního úseku D1 mezi Velkým Beranovem a Pávovem, Kraj Vysočina zahájí opravy Brněnského mostu na objízdné trase v případě uzavření dálnice.

brněnský most

Jedna z mostních vzpěr má provizorní dlahu

Dálniční úsek Velký Beranov-Pávov by přitom mohl sloužit jako objízdná trasa pro místní dopravu při uzavření Brněnského mostu. Bude dokončený až na konci léta.

„Nekvalitní oprava dálnice prodlouží dobu opravy třeba až o rok. My začít musíme,“ prohlásil radní Jan Hyliš.

Stanovisko policie k souběhu opravy dálnice u Jihlavy a opravy Brněnského mostu se dá shrnout do jediného slova: Kolaps. V minulosti se policie vyjadřovala negativně k souběhu oprav, pokud by  vydala kladné stanovisko, pak by jihlavský stavební úřad zřejmě povolil souběh obou dopravních staveb. A začala by zkouška šoférských nervů.

Hyliš: snížíme nosnost

Kraj Vysočina je připravený na jaře příštího roku znovu diagnosticky proměřit stav Brněnského mostu. „Třeba výsledky vyjdou tak, že budeme muset snížit nosnost,“ zmínil radní Hyliš.

I taková situace by přinesla zmatek do jihlavské dopravy. V dopravní špičce na mostě stojí kolony vozidel při čekání v nekonečných kolonách.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna