Kraj Vysočina zrušil rozhodnutí Luk nad Jihlavou o nařízení veřejné služby

Gordický uzel! Zamotaná situace ve vodárenství městyse Luka nad Jihlavou umožňuje Vodárenské a.s. dál bohatnout na provozování místních vodovodů a kanalizací. Vodárenská a.s. je dceřinou společností Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, odkud Luka nad Jihlavou a okolní obce odešly před několika lety. Svůj vodárenský majetek dodnes nedostaly. Naopak zisky z provozování místních vodovodů a kanalizací v Lukách nad Jihlavou i nadále plynou do pokladny Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Městys Luka nad Jihlavou se pokusil řešit situaci přikázáním veřejné služby provozování místních vodovodů a kanalizací jako veřejné služby společnosti Vodovody a kanalizace Vysočina.

Kraj Vysočina ale rozhodnutí  Luk nad Jihlavou o veřejné službě zrušil s tím, že “ Úřad o něm vůbec neměl rozhodovat s ohledem na propojenost úřední osoby starosty městyse, který je současně podavatelem podnětu“.

peníze vodaPovinnost veřejné služby v Lukách nad Jihlavou podle Kraje Vysočina vůbec nenastala, neboť současný provozovatel neztratil schopnost dodávat městysi své služby. V jiném rozhodnutí Kraj Vysočina zrušil oprávnění Vodárenské a.s. provozovat místní vodovody a kanalizace v Lukách nad Jihlavou. Lukám nad Jihlavou nevyšel pokus získání nového provozovatele institutem veřejné služby, dosavadní provozovatel dál platí nájem za vodárenské trubky do pokladny Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, ačkoliv městys Luka nad Jihlavou z dobrovolného svazku obcí vystoupil.

Vzniká nevídaná situace, kdy městský majetek Luk nad Jihlavou provozuje jiný provozovatel než kterého by si přála obec jako vlastník majetku. Na setrvání současné situace má zájem i město Telč, které stojí v čele vodárenského svazku obcí. Provozování majetku Luk nad Jihlavou totiž přináší zisky z kterých je udržována a spolufinancována vodárenská infrastruktura Telče.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna