Krátkodobý parkovací systém Jihlavy ještě neobjevil kouzlo internetu

Pro vyřízení krátkodobého parkovacího lístku je nutné osobně navštívit úředníky odboru dopravy jihlavského Magistrátu a prožít veškeré slasti a strasti úředního jednání. Včetně čekání v pořadí až na vás přijde řada. Jak by to bylo krásné, kdyby úředníky nahradil internet!

Modelový případ

autaPřijel vás navštívit strýček z Moravy. Doma se připojíte k internetu, někde na webu města požádáte o vystavení parkovacího lístku a uvedete číslo vaší platební karty. Provede se on-line zabezpečená platba a stejně jako si kupujete jízdenku do autobusu si koupíte parkovací lístek pro danou městskou lokalitu. Systém oznámí platbu Magistrátu a navíc dá echo městské policii o vaší platbě. Parkovací lístek si vytisknete na domácí tiskárně a umístíte za okno automobilu. Strýček z Moravy bude jen tiše zírat nad technickým pokrokem.

Zvládla by to i SMSka

Osobní návštěvu odboru dopravy by šlo nahradit i esemeskou. Vyťukáte vzorový kód ve kterém uvedete registrační značku vozu za který platíte. V modelovém případě značku vozu strýčka z Moravy. Za pár minut přijde potvrzující SMSka o provedení platby.

Úředník je základ

Zatím stojí parkovací systém na lidském přístupu městských úředníků. Zapojení on-line systémů do parkovacího systémů je zatím hudbou budoucnosti. Snad brzké budoucnosti.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna