Krize krajské koalice: Rada kraje zablokovala požadavek ODS

Ani slovem se náměstci hejtmana Novotný (ČSSD) a Franěk (ANO) nezmínili na tiskové konferenci po jednání Rady kraje o požadavku ODS na zařazení postoje Rady kraje v kauze „sypače“, kde státní zástupce obvinil dva politiky ČSSD (Joukl a Míka) z předraženého nákupu vozidel zimní údržby.

Podle informací Občasníku Rada kraje Vysočina nepustila na pořad jednání bod ve kterém by Rada kraje svým usnesením vyjádřila postoj k návrhu státního zástupce, aby Kraj Vysočina vystupoval v celé kauze jako poškozený.

Zastupitelský klub ODS k tomuto návrhu zavazuje jednohlasné usnesení z regionální rady jako nejvyššího stranického orgánu Vysočiny.

Hnutí ANO usilovně hledá způsob, jak se k celé záležitosti postavit. Není zcela jasné, jaký postoj k návrhu ODS zaujali představitelé hnutí ANO ve vedení kraje Vysočina Pavel Franěk a Josef Pavlík. Členská základna hnutí ANO se o rozsahu politické krize v koalici dozvídá až ze zpráv Občasníku.

Křesťanští demokraté vyčkávají na další politický vývoj situace.

Kaňkovský“ V uplynulém volebním období zastupitelé ODS, stejně jako my z KDU-ČSL kritizovali postoj vedení Kraje Vysočina, které se odmítlo i přes výzvu orgánů činných v trestním řízení připojit k uplatnění nároku na náhradu škody v uvedené kauze. V té době dokonce padala velmi silná slova z úst vedoucích představitelů krajské vlády . Pokud si chce ODS zachovat tvář, je její povinností na svém tehdejším názoru setrvat, tedy požadovat, aby se Kraj Vysočina o svůj nárok v probíhajícím trestním řízení nebo v civilní žalobě přihlásil. O tom, zda ke škodě došlo či nedošlo, nakonec samozřejmě rozhodne soud, ale považuji za nepatřičné, aby tím arbitrem bylo samo vedení kraje,“ prohlásil poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna