Krize primátorky: Vedení města změnilo důvody výměny právníků

Tiskové zprávy vedení města Jihlavy obsahují různé důvody pro výměnu právníků. První tisková zpráva obsahovala toto zdůvodnění výměny právníků:

„Smlouva byla vypovězena na základě plánované změny strategie vedení soudního sporu. Vedení města si velmi váží práce, kterou AK Ondruš vykonala a uznává správný směr, který byl ve sporu nastavený. Nicméně nyní je nejvhodnější čas pro to, abychom změnili silovou strategii a zaměřili se mimo jiné na zlepšení vztahů s obcemi v kraji. Právě lepší komunikace nejen mezi obcemi ale i  při spolupráci s právní kanceláří napříč samosprávou města, je strategie, kterou nyní město očekává od nové smlouvy. Jde o strategii, kterou díky dobře vedenému soudnímu sporu může město nyní požadovat, ale současně vnímá, že tento požadavek může splnit, pouze pokud se změní i její nositelé.“ (celé prohlášení přímo zde)

Opozice okamžitě v reakci na toto prohlášení požádala primátorku o okamžité svolání mimořádného zastupitelstva (více zde). KDU-ČSL se postavila za svého předsedu Jaromíra Kalinu (usnesení zde), který rezignoval v reakci na výměnu právníků (rezignační dopis přímo zde).


Aktuální tiskové prohlášení primátorky Karolíny Koubové a zbývajících náměstků už mluví jinak:

“ K výměně právní kanceláře došlo především z toho důvodu, že vedení města ztratilo důvěru v nestrannost rozhodovacích procesů probíhajících na úrovni město – advokát. „

Týden před výměnou právníků mělo dojít ke schůzce na zahradě u rodinného domu ředitele městské vodárenské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace Jiřího Benáčka s náměstkem Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL) a zastupujícím právníkem Miroslavem Šianským.

Pro ztrátu důvěry skončila i spolupráce mezi dosavadním právníkem města Radkem Ondrušem a zastupujícím právníkem Miroslavem Šianským.

O existenci kompromitujícího materiálu na náměstka Kalinu se hovořilo na sociálních sítích už předem (více zde). Politická krize se vyhrocuje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna