Krize PSJ: Není beton! Na třiceti milionové zakázce Jihlavy má firma problémy

Po „cvičném“ konkursu ohlášeném a zrušeném občanem Ukrajiny má stavební gigant PSJ problémy s dodavateli. Všichni zvýšili ostražitost a žádají platby v hotovosti. Například na stavbě parkoviště P+R na okraji Jihlavy. Terminy jsou zde šibeniční, vše má být hotovo na jaře 2019.

Podle informací Občasníku ale nejsou dodržovány zásadní milníky pro průběh stavby. Ohroženo je čerpání dotací Evropské unie městem Jihlava na celou stavbu.

Styl, způsob a rychlost realizace stavební zakázky parkoviště P+R na Rantířovské ulici firmou PSJ musí být takové, aby přesvědčily město Jihlava jako objednatele, že bude dodržen harmonogram provádění prací a jednotlivé etapy. Pokud by město Jihlava mělo rozumný důvod se domnívat, že tento harmonogram provádění prací či termíny plnění dle etap nebudou nebo nejsou dodrženy z důvodů, které lze přičítat firmě PSJ, má objednatel právo to oznámit zhotoviteli a zhotovitel je následně povinen učinit v přiměřené lhůtě stanovené objednatelem veškerá opatření (zejména další přesčas a personál).

Veškeré náklady spojené s přesčasy, dodatečným personálem a ostatními opatřeními nese stavební firma PSJ.

Stavební firma PSJ je povinna okamžitě, ale v každém případě nejpozději do pěti kalendářních dní ode dne, kdy měl poprvé důvod domnívat se, že realizace díla může být zpožděna, oznámit možné zpoždění městu Jihlava jako objednateli písemně s uvedením důvodů a určením délky zpoždění.

Nejpozději do deseti kalendářních dní od výše uvedeného dne je zhotovitel povinen písemně oznámit objednateli navrženou nápravu pro dokončení díla v rámci časového harmonogramu výstavby nebo pro dokončení díla s co nejmenším možným prodlením, pokud taková situace nastala a smlouva i nadále trvá.

PSJSpolečnost PSJ jako hlavní sponzor jihlavského fotbalu je v existenčních problémech, nedávno čelila návrhu na konkurs podaný občanem Ukrajiny (více zde). Fotbalový klub už v létě zahájil sbírku fanoušků „na cokoliv“, do které ředitel klubu přispěl stokorunou na svůj plat (více zde). Později přispěl i mluvčí klubu celkou tisícikorunou (více zde). Bezprostředně po jarním sestupu z nejvyšší soutěže klub posunul na konec léta splatnost faktur za užívání sportovního areálu (více zde). Na počátku nové sezóny fotbalový klub oznámil prodej klíčových hráčů (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna