Krize PSJ: vyhlášení úpadku navrhuje po Ukrajinci jiná česká firma

PSJPo ukrajinském podnikateli ze Lvova se hlásí další věřitel stavebního gigantu PSJ s neproplacenou fakturou. Před nabytím právní moci o zpětvzetí návrhu na konkurs (více zde) se přihlásila brněnská firma AMD group s pohledávkou za firmou PSJ ve výši přes dvacet tisíc eur. Faktura splatná počátkem srpna je tedy více než třicet dní po splatnosti, a dosud nebyla dlužníkem uhrazena.

Podle sdělení firmy AMD group krajskému soudu v Brně firma PSJ například nezaplatila více než tři měsíce za dodávky betonu společnosti ZAPA beton částku přes šedesát tisíc korun (o problémech s dodávkou betonu se mluví i na městské zakázce Jihlavy – více zde).

Společnost AMD group navrhuje prohlásit konkurs, protože PSJ jako dlužník má více věřitelů a není schopna po dobu delší než tři měsíce plnit své finanční závazky.

Společnost PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. Zabývá se generálními dodávkami pozemních a dopravních staveb, developmentem, realizací vybraných stavebních řemesel a dodávkou technologických celků.

Společnost PSJ ke hlavním sponzorem fotbalového klubu FC Vysočina (více zde), klub již v létě vyhlásil sbírku fanoušků „na cokoliv“, do které přispěl ředitel klubu Jan Staněk stokorunou na svůj plat (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna