Lednový test koaliční vodárenské jednoty Rady města Jihlavy

podané ruceDevětadvacátá schůze Rady města je zásadním momentem čtyřletého volebního období. Vedoucí odboru správy realit si vzpomněla na chybu v materiálech pro Radu města, díky které schválili radní to, co schválit neměli. Městské peníze pro městskou firmu. Situace mezi odborem správy realit jihlavského Magistrátu a městskou firmou JVAK připomíná období studené války. Tentokrát měla městská firma dostat zaplaceno za práci vykonanou pro městu u které si vedoucí odboru správy realit vzpomněla, že vlastně vykonána ani nebyla.  Ředitel městské firmy je radními města odvoláván prakticky na každém jednání správní rady.

Radní města se budou radit i o budoucnosti vodárenských právníků a potažmo o dalším vedení právní války. Politici by se raději dohodli na trvalém příměří ku prospěchu politiků obou táborů. Případně by krajské město raději válčilo levnějšími právními zbraněmi. Do první linie vodárenského boje by radní krajského města rádi viděli kohokoliv méně razantního. Vodárenská válka nemá výsledky, kterými by se mohly politické strany pochlubit svým voličům.

Městskou vodárenskou infrastrukturu spravuje vodárenská firma, která posílá peníze jinam než do městské pokladny. Údržba městského vodárenského majetku je pro město složitá, jelikož město se úředně teprve stane majitelem vodárenské infrastruktury. Stávající úřední majitel je v právní válce s jihlavskými politiky.

Spojenectví politických stran jihlavské koalice v právním boji už není tak silné jako na počátku právní války. Část politického spektra jihlavské koalice dává najevo vůli k dohodě o příměří. Mírové rozhovory o vodárenském příměří už jihlavský primátor absolvoval s předsedou vodárenského svazku. V politických kuloárech se těmto usmiřovacím jednáním říká „Rozhovory Rudy s Romanem“.

Jihlavští radní se chystají vybrat nového vrchního velitele právní armády pro boj o miliardový městský majetek. Soupeři mají elitní právní kanceláře z Prahy. Brněnská právní kancelář se jihlavským radním viditelně nezamlouvá.

Problém s integrací uprchlíků přišel v pravý čas, aby odvrátil zájem voličů od vodárenských problémů kamkoliv jinam. V právní válce potřebují politici přeskupit síly: řečeno sportovní terminologií „hrát to na remízu“.

Remízou je stav, kdy sice majitelem bude krajské město, ale provozovatel zůstane stejný jako dosud. Krajské město přestane být motorem, který bude zisky z provozování vodárenské infrastruktury krajského města pumpovat na venkov.

Remízu v právní válce potřebuje současný provozovatel jihlavské vodárenské infrastruktury. Změny ve způsobu provozování vodárenského majetku krajského budou odloženy na neurčito.

Jihlavská koalice začala tiše ustupovat od „dokončení přebírání vodohospodářského majetku ze SVAKu a zajištění provozování tohoto majetku pod kontrolou města“ jako jedné z priorit současného volebního období.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů