Majitel galvanovny vzal zpět souhlas s umístěním stavby obecní kanalizace

Právní válka v Rantířově vstupuje do nové fáze. Vedle střetu o dodatečné povolení stavby galvanovny se teď vede boj i o záměr výstavby obecní kanalizace. Obecní kanalizace v Rantířově by měla být dokončena podle plánu rozvoje vodovodů a kanalizací do konce roku 2020.

„Můj klient vzal zpět souhlas výstavbou kanalizace na svém pozemku,“ informoval právní zástupce galvanovny Radek Ondruš.

Podle stanoviska Ministerstva pro místní rozvoj za této situace nezbývá jihlavskému stavebnímu úřadu nic jiného než vydané územní rozhodnutí zrušit a věc vrátit.

„Původní souhlas byl v minulosti udělen za zcela odlišných podmínek a pro jinou stavbu. V současnosti bude M-Kovo trvat na tom, aby stavební úřad k této stavbě přistupoval stejně jako k jiným stavbám, zejména aby pečlivě vyhodnotil jejich dopady na životní prostředí i své okolí,“ uvedl právní zastupce Radek Ondruš.

„Obec Rantiřov maximálně vycházela vstříc potřebám a požadavkům firmy M-Kovo. Dokonce jsme několikrát upravovali stavební dokumentaci kanalizace dle dohody s M-Kovo. To můžeme doložit podepsanými zápisy z jednání. O to více je pro nás postup firmy M-Kovo překvapující a může se stát, že obec Rantířov bude vyžadovat náhradu škody za odvolaný souhlas s výstavbou kanalizace,“ prohlásil starosta Rantířova Tomáš Novotný.

Poslední zápis z jednání se společností M-Kovo o výstavbě kanalizace je podle starosty Rantířova datovaný dnem 9.1.2019. Souhlas byl majitelem firmy M-Kovo podepsán na jednání místního zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna