Marková (Změna pro Pelhřimov): Šedesát tisíc za nepostavené jezírko je nehospodárný výdaj města

Šedesát tisíc korun. To je celkový účet za nepostavené jezírko v Sadech. Projektová část stála 30 613,- Kč, hydrogeologický průzkum pak stál dalších 29 200,- Kč. Celé dobrodružství s výstavbou jezírka tak vyšlo městkou kasu na necelých šedesát tisíc korun.

„Považuji to za nehospodárný výdaj a předpokládám, že odpovědnost vyvodí ti, co o tomto výdaji rozhodli,“ prohlásila opoziční zastupitelka Renáta Marková (Změna pro Pelhřimov).

Marková nechtěla spekulovat, zda Zastupitelstvo města bude vymáhat finanční náklady za neuskutečněnou stavbu jezírka po radních města. Město musí obecně vymáhat škodu po tom, kdo ji způsobil. Pokud by se město Pelhřimov rozhodlo vymáhat škodu po radních města, pak by na každého radního vycházela částka necelých deseti tisíc korun.

Výstavbu jezírka odmítl komentovat hejtman Vysočiny a pelhřimovský zastupitel Jiří Běhounek s tím, že o záležitosti nerozhodovalo Zastupitelstvo města Pelhřimova (více zde). Celý projekt výstavby jezírka za necelého půl milionu řídili radní města (více zde), na konci léta bylo rozhodnuto o jeho zrušení (více zde). Radní Ivana Kociánová se výstavbou jezírka dokonce pochlubila v předvolební kampani ještě před tím, než bylo rozhodnuto o zrušení celé výstavby (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna