Město Humpolec se bude dál soudit o odstupné za plicní léčebnu

Radní města Humpolec uložila řediteli své příspěvkové organizace LTRN pokračovat v soudním sporu o úhradu více než čtvrtmilionového odstupného bývalé zaměstnankyni LTRN a sto tisícové náhrady za jejího advokáta. LTRN se tak zřejmě na základě politického rozhodnutí humpoleckých radních odvolá v soudním sporu.

LTRN Humpolec

Začalo to úsporami

Počátkem roku 2013 dostala bývalá zaměstnankyně výpověď pro nadbytečnost. Na odstupné by bývalá zaměstnankyně neměla nárok, pokud by důvody výpovědi nesplňovaly kritéria daná Zákoníkem práce. To ale musí prokázat v soudním jednání právě LTRN jako bývalý zaměstnavatel. Na konci roku 2012 bylo v léčebně zavedeno krizové řízení, zaměstnankyně dostala výpověď pro nadbytečnost – úsporná opatření dostal ředitel léčebny nařízené usnesením Rady města Humpolec ze dne 7.11.2012. Snížením stavu personálu a zdravotnických lůžek měla léčebna dosahovat měsíční úspory kolem šedesáti tisíc korun. Primář léčebny logicky v rámci úsporných opatření určil jako nadbytečného lékaře se stejnou atestací jako měl on.

V žádné vnitřním předpisu LTRN nebyla stanovena povinnost řediteli léčebny informovat zřizovatele o přijatých opatřeních.

Zaměstnavatel neprokázal chybu

Okresní soud v Pelhřimově konstatoval, že zaměstnavatel neprokázal důvody stanovené Zákoníkem práce, pro které by zaměstnanci odstupné nepříslušelo. Soud konstatoval, že bývalé zaměstnankyni náleží odstupné. Rada města Humpolec nařídila řediteli LTRN pokračovat v soudním sporu. Odvolání na obzoru?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna