Místostarosta Brno-Jehnice žaluje Krajský úřad Vysočiny

U Krajského soudu v Brně byla podána žaloba na rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina, kterým Krajský úřad Kraje Vysočina zamítl odvolání JUDr. Daniela Rychnovského a Jana Knížete a potvrdil rozhodnutí Magistrátu města Jihlavy.

Tímto rozhodnutím bylo určeno, že komunikace nacházející se na pozemku Bradlo u Velkého Beranova nemá charakter veřejné přístupné účelové komunikace ve smyslu Zákona o pozemních komunikacích.

Provoz na pozemku u osady Bradlo upravuje Zákon o lesích.

Dále Magistrát města Jihlavy konstatoval, že dopravní režim na lesním pozemku Bradlo je omezen podle Zákona o lesích.

Podle tohoto Zákona je v lese zakázáno jezdit a stát motorovými vozidly, a že předmětná soukromá účelová komunikace je určena pouze k chůzi a jízdě nemotorových vozidel, přičemž výjimku ze zákazu vjezdu motorových vozidel může povolit pouze vlastník lesa.

Vlastníkem lesa je místní občan, který vede s úřady dlouhodobý spor ohledně režimu provozu na lesní cestě u osady Bradlo. Kácením stromů se snaží zamezit užívání cesty.

Podle informací Občasníku stojí za žalobou na krajský úřad místostarosta brněnské čtvrti Jehnice Daniel Rychnovský. V politice působí od roku 2002, kdy byl zvolen do Zastupitelstva města Brna.
“ Moje osobní vize je být prospěšný druhým. Při práci se jí snažím naplňovat a získávat tak energii k dalšímu pokračování. V oblasti politiky považuji za důležité uplatňovat tyto principy při důležitých rozhodnutích, které mohou zásadněji ovlivňovat život ve společnosti. Politika je často opovrhována, což vede k tomu, že se jí lidé vyhýbají,“ popsal Rychnovský svou vizi politiky.

Právním zástupcem Rychnovského ve sporu s krajským úřadem je místostarosta brněnské čtvrti Žabovřesky Filip Leder. V Žabovřeskách je předsedou místní organizace KDU-ČSL.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna