Necidova katastrofa: Opozice žádá zřídit urbanistický výbor. Pro Veličku?

Opoziční uskupení To pravé Meziříčí navrhuje zřídit Výbor pro územní plán, urbanismus a rozvoj města. Návrh opozice se bude projednávat na listopadovém řádném jednání zastupitelstva města. Opoziční návrh získal v místních politických kruzích Velkého Meziříčí zkrácený název „Veličkův výbor“.

V řadách opozičních zastupitelů působí bývalý sekretář architektonické soutěže na přestavbu náměstí Petr Velička. Velička byl do nového zastupitelstva města zvolen jako kandidát uskupení To pravé Meziříčí. Návrh na zřízení nového výboru města tak může být pokusem opozice ovlivňovat činnost radních města prostřednictvím usneseních výboru zastupitelstva města.

plán lidi

Situace kolem architektonické soutěže vedla v minulém období až k rozpadu koalice a rezignaci Radovana Necida na post starosty města. Vítězný architektonický návrh prosazovaný starostou Necidem nebyl pro své dopravní řešení přijatelný  pro většinu zastupitelů. Následné místní referendum zase nebylo pro nízkou účast závazné pro další jednání zastupitelstva města.

Vyjádření vedení města k opozičnímu návrhu zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna