Odchod milicionáře: Jaký padák dostane náměstek Pavlík (ANO) jako odstupné?

Pavlík

Kraj Vysočina hledá postup, jak finančně vypořádát odchod lidového milicionáře z funkce náměstka hejtmana.  Nic nebo dva platy? Nebo lidovému milicionáři Pavlíkovi odhlasuje odchodné krajské zastupitelstvo až do výše trojnásobku měsíčního platu? Bude to „zlatý padák“?

„Pokud bude postupováno nestandartně, tak bychom se ozvali,“ naznačil poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

Na prvním zasedání krajského zastupitelstva Vysočiny dojde k rezignaci nebo odvolání náměstka hejtmana Josefa Pavlíka. Na určení výše odchodného nemá vliv způsob rezignace.

Teoreticky mohou nastat dvě varianty:

1. Dostane odchodné ve výši dvou měsíčních odměn. Tento postup vyplývá z nového, aktuálního znění Zákona o obcích.

2.  Nárok nemá na nic. Zastupitelstvo kraje může rozhodnout o poskytnutí odměny při skončení funkčního období, a to až do výše trojnásobku měsíční odměny. Tedy vše podle toho znění zákona o krajích, jaké bylo platným a účinným ke dni jeho zvolení.

Situaci konzultuje vedení Kraje Vysočina s Ministerstvem vnitra.

O odvolání lidového milicionáře Pavlíka navrhovala opozice hlasovat už loni, před platností novely Zákona o obcích. Koalice tehdy nepustila návrh opoziční KDU-ČSL na pořad jednání krajského zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna