Omyl pelhřimovského místostarosty Meda (ODS): Pumy nemohou hrát v D. Kubíne

Politické vedení města Pelhřimova počítá s vysláním pelhřimovských hokejistů na turnaj do partnerského města Dolný Kubín na Slovensku. Pozvánka přišla už loni.

„Tehdy naši hokejisté nejeli, letos jsme se domlouvali, že pozvánku dostanou Lední medvědi i Pumy s tím, že by město Pelhřimov, stejně jako loni, na tento turnaj přispělo určitou finanční částkou,“ sdělil místostarosta Pelhřimova Ladislav Med a pokračoval: „Dolnokubínská radnice je vřelá, pohostinná, líbilo se nám tam a navíc jsme navázali přátelství s vedením radnice. Z čehož plyne, že výměna po kulturní, sportovní i dalších stránkách bude nyní běžnější, vstřícnější,“ uzavřel Ladislav Med.

Vizi místostarosty Meda o startu hokejového kroužku HC Pumy Pelhřimov na zahraničním hokejovém turnaji neumí sportovní prostředí naplnit. Pro start na mezinárodním hokejovém turnaji pořádaném členským klubem mezinárodní hokejové federace (IIHF) se striktně vyžaduje souhlas národního hokejového svazu. I když jde většinou o úřední formalitu, tak hokejový kroužek zatím nezískal „svazovou“ registraci u Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

HC Pumy PelhřimovHokejového turnaje v Dolnom Kubíne na Slovensku se tak HC Pumy účastnit nemohou. Jde o další viditelnou snahu politického vedení Pelhřimova o protekční přístup k hokejovému kroužku HC Pumy Pelhřimov. Od Technických služeb města Pelhřimov jako správce stadionu dostal hokejový kroužek HC Pumy přidělenou stálou šatnu na úkor sportovního oddílu HC Lední Medvědi Pelhřimov. Na tréninku hokejového kroužku HC Pumy průměrně bruslí kolem osmi dětí.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna