Pelhřimov zvolil dražší variantu plánu rozvoje vzdělání

Místní akční plán (MAP) vzdělávání je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15-ti let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání. Cílem MAP je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, to znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb. Ještě v létě měla místní akční plán Pelhřimova zpracovávat Místní akční skupina (MAS) Šipka Pelhřimov.

Radnice chystá dražší variantu

Při přípravě MAP prostřednictvím místní akční skupiny není vyžadována spoluúčast. Pokud se rozhodne zpracovat MAP obec s rozšířenou pravomocí je potřeba finanční spoluúčast pěti procent. V případě Pelhřimova pět procent z částky asi čtyř milionů korun. „Dle závazného stanoviska, které Kraj Vysočina obdržel dne 9. 10. 2015 od ORP Pelhřimov, bude zpracovatelem MAP pro území správního obvodu ORP Pelhřimov město Pelhřimov,“ sdělila tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

„Na platnou dohodu s MAS Šipka město Pelhřimov jako by zapomnělo,“ podotkla předsedkyně MAS Šipka Daniela Havlíčková.  Žádosti o podporu MAP je možné podávat průběžně od 26. 10. 2015, nejzazší termín podání žádosti je výzvou stanoven na 30. 12. 2016.

Místostarosta Koch (KDU-ČSL): Sestavujeme realizační tým

Jak daleko jsou přípravy Místniho Akčního Plánu (MAP) Pelhřimov?

V současné době se nacházíme v období, kdy je sestavován realizační tým. Jeho konkrétní podobu bychom chtěli mít vyřešenou do konce příštího týdne.  

 Kdy ORP zacalo s přípravou a kdy dokončí přípravy MAPu?

ORP začalo s přípravou akčních plánů v okamžiku, kdy jsme se rozhodli, že nositelem MAPu bude ORP. Náš záměr je, že bychom chtěli podat přihlášku ještě v letošním roce, konkrétně ke konci listopadu. Představa jeho dokončení je v horizontu dvou let.

V jaké výši bude spoluúčast města Pelhřimov?

Převážná část nákladů by měla být hrazena dotací, která je s tímto projektem spojená. Jaká částka bude nutná z rozpočtu města Pelhřimov, v současné době nedokážeme odhadnout.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna