Pravdivé informace o absenci radní Salašové Velkomeziříčsko skrývá

velkomeziříčskoRadniční zpravodaj Velkomeziříčsko je nezávislý maximálně na papíře. Dosud se profesionální redakce neodvážila podrobněji zabývat odchodem radní Michaely Salašové z mimořádného jednání zastupitelstva města.

Přitom má být Velkomeziříčsko je multižánrovým společensko-informačním komplexem, jehož cílem je zejména poskytnout obyvatelům města a místních částí zpravodajsko-analytické informace o dění ve městě, jeho místních částech.

Ve Velkomeziříčsku mají být zveřejňovány zejména informace o činnosti samosprávy a městského úřadu. Ani týden od jednání mimořádného zastupitelstva se redakce Velkomeziříčska neodvážila informovat o příčinách neúspěchů návrhů starosty Radovana Necida na jednání mimořádného zastupitelstva města.

Radní Salašová odešla z jednání mimořádného zastupitelstva jen šest minut před hlasováním o návrhu starosty Radovana Necida na vyhlášení místního referenda. Její hlas chyběl pro schválení starostova návrhu.

Úsek medializace a komunikace velkomeziříčské radnice kontroluje Petros Martakidis, bývalý místopředseda velkomeziříčské ODS. Martakidisův dozor nad obsahem zpráv Velkomeziříčska je viditelnou snahou o vytváření pozitivního obrazu starosty Necida v okamžiku, kdy může být každým okamžikem odvolán z funkce. Stačí nesplnit některý z úkolů od většiny místních zastupitelů.

Řízení města se ujala většinová koalice řadových zastupitelů napříč politickým spektrem, která koriguje plány starosty Necida především při rekonstrukci náměstí. Poslední možností, jak udržet na stole vítězný návrh je vyhlášení místního referenda. Vyhlášení místního referenda zmařila svým předčasným odchodem radní Salašová.

Ve Velkém Meziříčí se pomalu navrací doba, kdy nezávislé informace publikovaly výlučně média nezávislé na orgánech místní moci. Starosta Necid viditelně nepřipustí publikování pravdivých informací o činnosti uskupení To pravé Meziříčí za které kandidovala i radní Salašová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna