Primátor Chloupek (ČSSD): vybudování věznice na Pístově je zajímavá příležitost!

Pod vedením primátora Rudolfa Chloupka usiluje jihlavská radnice o vybudování věznice na Pístově. Ministerstvo spravedlnosti podle informací Občasníku projevilo zájem o příslušnou dokumentaci. Jednáním s Ministerstvem spravedlnosti byl přimátorem Chloupkem pověřen tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek.

Rudolf ChloupekNení jisté, zda by vzhledem ke stavu pístovských kasáren bylo možné je přeměnit na objekt věznice Ministerstva spravedlnosti. Podle vyjádření primátora Chloupka by to byla zajímavá příležitost pro využití objektu.

Jednání s Ministerstvem spravedlnosti o možnosti vybudování věznice drží primátor Jihlavy Rudolf Chloupek v absolutním utajení.

Informací o jednáních radnice s ministerstvem spravedlnosti o věznici na Pístově vbyl překvapen i předseda opoziční ODS David Beke. „Jsem absolutně šokován touto informací,“ řekl zastupitel David Beke.

Lídr jihlavské ODS pro podzimní místní volby Petr Laštovička byl také překvapen plány na vybudování věznice Pístov. „Je to ekonomický nesmysl z pohledu státu,“ prohlásil Laštovička.

„Mně se tento záměr líbí a pokud budu mít možnost, tak tento záměr podpořím,“ uvedl předseda zastupitelského klubu hnutí ANO na jihlavské radnici Rostislav Habán.

Tajemník jihlavského Magistrátu Evžen Zámek již požádal agenturu Czechinvest o zprostředkování jednání s Ministerstvem spravedlnosti.

Vyjádření jihlavské radnice doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna