Připravte balík peněz na spory s úředníky! Tajemník Zámek sáhne úředníkům na zoubek

Tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek slíbil v rozhovoru pro Jihlavské Listy snižovat počty jihlavských úředníků. Reforma úřednických židlí z loňského léta přinesla znamenala stála městskou kasu statisíce korun vyplaceném na mimosoudní dohodě (více zde). Náměstek Zámek ovšem Jihlavským Listům tvrdil, že nejsou zásadní problémy z hlediska organizační struktury a organizace práce.

O mimosoudní dohodě s úředníkem vedení města nijak neinformovalo ani tiskovou zprávou, ani informací na tiskové konferenci. Statisíce korun vyplacené na odstupném nejsou žádný zásadní problém pro vedení krajského města.

Další podobné spory se dají v blízké budoucnosti přímo očekávat. Jihlavští politici raději platí než se soudí. A tak mají úředníci města návod, jak vyždímat městskou kasu při ztrátě úřednické židle. V soudním sporu totiž existuje dost vysoká pravděpodobnost úspěchu zaměstnance ve sporu se zaměstnavatelem, pokud nejsou organizační změny udělány s náležitou péčí a precizností.

Mimosoudní dohoda s vyplaceným statisícovým odchodným je další střípek do mozaiky práce jihlavských úředníků. Jiný úředník neváhal učinit trestní oznámení na vedení města v souvislosti s fungováním městské vodárenské společnosti. Podle názoru Krajského státního zastupitelství ale nejde o trestný čin. Úředníci města mohou kdykoliv prakticky beztrestně zkriminalizovat činnost vedení města.

Nový tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek slibuje snížení počtu úředníků. Zatím nepředstavil žádný plán, jak snížit počet úředníků na radnici. V době komunálních voleb jde ale o hezký předvolební slib.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna