Starostovy miliony: konspirační teorie kolem Necida poškozuje dobré jméno ODS

Majetková přiznání slouží k tomu, aby lidé, kteří rozhodují o veřejných penězích, nemohli ve svých funkcích nepozorovaně a nevysvětlitelně zbohatnout.

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid využil polehčujících okolností a podal nové čestné prohlášení podle Zákona o střetu zájmů. Nově přiznal částku tří a půl milionu korun, které dostal vyplacené za prodej obchodního podílu ve své firmě.

„Vzhledem k tomu, že jsem si těchto peněz nijak neužil, neuvědomil jsem si, že nutné je do čestného prohlášení napsat. Byla to chyba,“ uvedl starosta Necid.

Kolem osobní chyby starosty Necida už vznikají konspirační teorie, které nabízejí čtenářům hned několik motivů odhalení starostovy chyby. Občanští demokraté by se měli už brzy vyjádřit k teorii o kampani ODS proti svému krajskému místopředsedovi Necidovi.

Konspirační teorie na sociální síti dokonce podsouvá čtenáři i možnou roli vysočinského lídra sociální demokracie Jiřího Běhounka na dohodě s lídrem ODS Zdeňkem Geistem na „odstřelení“ Necida z krajské politiky.

Všechny konspirační teorie zakrývají základní fakt:

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid je prvním politikem kraje Vysočina, který opravil své majetkové přiznání na základě předložených veřejně dostupných informací.

Kupodivu je z konspiračních teorií proti starostovi Necidovi vyřazeno Velkomeziříčsko řízené úsekem medializace a komunikace. Bývalý místopředseda velkomeziříčské ODS Petros Martakidis je prvním, kdo psal o tom, jak starosta Necid „udal sám sebe“.

Tiskové vyjádření ODS Vysočina ke konspiračním teoriím o údajné kampani proti starostovi Necidovi zveřejníme, jakmile jej obdržíme.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna