Tomancův tlak na primátora: Dejte mi své pravomoci!

logo Obcasnik.euJihlavská politika je ve znamení tlaku uskupení Forum Jihlava na primátora Rudolfa Chloupka. Uskupení Forum Jihlava má přezdívku „naše kulturní fronta“ a především zastupitel Miroslav Tomanec z uskupení Forum Jihlava permanentně útočí na primátora při každém jednání zastupitelstva.

Kulturní fronta nejdříve požádá o „modré z nebe“ v zájmu konání všeobecného dobra. Důležité je, aby ono „modré z nebe“ nemohla reálně dostat. Třeba u řešení problémů s rekonstrukcí vodovodu na Wolkerově ulici (více zde). Pak už postačuje kritika Miroslava Tomance za tichého přihlížení zastupitelů otce a syna Kolářových.

Vliv obou zastupitelů Kolářových je po odchodu uskupení Forum Jihlava z koalice na radnici prakticky nulový.

Zastupitel Tomanec se stal vůdcem jihlavské kulturní fronty s ambicemi být nejbližším poradcem primátora. Až teprve za Tomancem by na žebříčku politického vlivu stáli náměstci a radní města.

Aby primátor přenechal část svých kompetencí ve formě plné moci komukoliv je věc v politice nevídaná a těžko splnitelná. Prakticky by to znamenalo konec politické kariéry primátora.

Pro příznivce kulturní fronty ale roste kult silného vůdce Tomance na úkor největšího Tomancova konkurenta v uskupení Forum Jihlava – zastupitele a bývalého náměstka Milana Koláře.

Uskupení Forum Jihlava se stává bojovou jednotkou zastupitele Tomance ve které bývalí představitelé kulturní fronty náměstek Kolář a radní Koubová se stávají pouhými diváky v šarvátkách Tomance s primátorem města. Politika uskupení Forum Jihlava je dnes postavená především na střetech s primátorem města. O hájení kulturních zájmů nemůže být ani řeč.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna