Třetí klub v Pelhřimově: princip „všem stejně“ otestuje politickou vůli

hokejV hokejovém prostředí Pelhřimova se mluví o myšlence založení dalšího hokejového oddílu mládeže. Vedle tradičního klubu Ledních medvědů v Pelhřimově už rok funguje miniklub HC Pumy a plánuje se založení dalšího klubu. Už třetího v pořadí.

Pelhřimovská radnice pod taktovkou KDU-ČSL se snaží vytvořit rovnoměrné podmínky pro fungování Ledních mědvědů i Pum. Právě snaha politiků o rovný přístup ke sportovcům „všem stejně“ vytváří myšlenky založit další klub a mít stejné podmínky jako Lední medvědi nebo Pumy. Radnice pod taktovkou Josefa Kocha rozděluje dotace spravedlivě: miniklub s jedním soutěžním mužstvem se uživí díky radniční dotaci stejně jako sportovní klub.

Činovníkům hokejového svazu rostou ze zpráv o třetím hokejovém klubu v Pelhřimově vrásky na čele rychlým tempem. Tři hokejové kluby nemají dlouhodobě šanci získávat každý rok dostatek dětí se zájmem o lední hokej jako nové registrované členy.

Politici pod vedením lidoveckého místostarosty Kocha zasahují do sportovního prostředí až neskutečným způsobem. Na pelhřimovském ledě dotovaném radnicí sportuje kdekdo z širokého a dalekého okolí.Registrační průkazy se u malých sportovců nevyžadují. I skupince jihlavských rodičů se vyplatilo přijet na trénink dětí v Pelhřimově a odtrénovat s miniklubem HC Pumy.

V Pelhřimově funguje řízení sportu metodou „pokus-omyl“. A oprava omylu z které vzniká ještě větší problém pro sportovní život.

Třetí sportovní klub přijde na pelhřimovský stadion možná už od příští sezóny. Asi bude vyžadovat stejný servis jako mají Pumy nebo Lední medvědi. Kabinu, dotace z radnice na činnost a podporu aspoň v takovém rozsahu jako měli Pumy v prvním roce své existence. Princip „všem stejně“ snad platí pro všechny.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna