Třídní odtahový boj o zlatý nehodový důl na D1

Dálnice D1 je v současnosti zlatým dolem pro odtahové a nehodové služby. Plná nehod se spoustou příležitostí vydělat na poskytování pomoci řidičům v nesnázích. Pomoc při odstranění dopravní řidiče může být službou nebo dobrou podnikatelskou příležitostí. Odtahové služby lze s trochou nadsázky rozdělit na velkokapitál, podnikatele a proletariát.

Velkokapitál v odtahových službách je často nadstandardně vybaven  vyprošťovací technikou připraven poskytnout své služby na zavolání nešťastného řidiče nebo na přání státu jako majitele komunikace.

Podnikatel v odtahových službách bere odtah vozidla jako normální podnikání: řekne svou sazbu za kilometr odvozu a zeptá se, kam si přeje zákazník dovézt nabouraný automobil.

Odtahový proletariát je často skromně vybavený materiálně, ale o to větší má motivaci „urvat zákazníka“ stůj co stůj.

Mezi velkokapitálem, podnikateli a odtahovým proletariátem se vede skrytý třídní boj.

fb1Čas od času se třídní boj vyhrotí, zvlášť když kdosi v pozadí začne odtahový proletariát popuzovat proti podnikatelům a velkokapitálu. Třeba vidinou větších zisků odtahového proletariátu. Stačí odtahovému proletariátu vytvořit iluzi předražování odtahových služeb ze strany odtahového velkokapitálu.

Každý třídní boj potřebuje i svůj křižník Aurora, odkud se ozve výstřel jako signál k útoku.  Signál k zostření třídního odtahovému boji čas od času vyšle server Kverulant.

fbDebata o předražování odtahových služeb u nehod se povede tak dlouho, až masa řidičů vyslyší touhu odtahového proletariátu k velké odtahové revoluci. A začne doba levného odtahování, kde bude rozhodovat jen a pouze nejnižší cena. Levné služby jsou často drahé starostmi s reklamací kvality poskytnuté služby. Nejvyšší myslitelná kvalita odtahu nabouraného vozidla za nejnižší možnou cenu je iluží podobnou představám komunistů o spravedlivém světě.

fb

Stát by rád místo iluzí nastavil přiměřenou kvalitu odtahových služeb. Dálnice se musí plynule opravovat a nehody rychle odstraňovat v zájmu plynulosti dálničního provozu. Profesionalita, dobrá pověst i zkušenosti často odtahovému proletariátu chybí. Nahrazuje je ale vůle proniknout na dálnice a rychlostní komunikace s cílem vytěžit z nehod tolik peněz, kolik jen půjde.

 

Dálnice a rychlostní komunikace jsou zlatým dolem pro odtahové služby. Touhu po zisku odtahový proletariát často doprovází výkřiky o předražených službách, které by šlo poskytovat levněji. Tyhle výkřiky jsou rajskou hudbou pro pojišťovny, které financují odtah havarovaných vozidel z místa nehody.

Stát by rád měl pro případ kalamit a hromadných nehod spolehlivé partnery i v řadách odtahových služeb. Spoléhat na hasiče jako spolehlivé likvidátory dopravních nehod přestává stačit. Odtahová služba by měla umět místo nehody uvést do původního stavu. Rychle zmizet s nabouraným vozidlem z místa nehody umí specialisté zvaní „lovci nehod“.  Jsou pro pojišťovny cenově velmi levní pro svou schopnost rychle zmizet. Poškozená svodidla, olejem znečištěnou vozovku nebo zeminu kontaminovanou naftou musí řešit stát a financovat daňový poplatník, pokud se nepodaří zjistit původce znečištění komunikace.

Zavedení pravidel kvality odtahových služeb ztíží vidinu rychlého zbohatnutí z cizího neštěstí u dopravních nehod. V oboru bude příležitost hlavně pro podnikatele s vizí pomáhat lidem v nesnázích silničního provozu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna