Velkomeziříčská opozice nešetří ani dobrou pověst města. Omluví se za „Gestapo“?

Nejdříve dokázal krajský místopředseda vysočinské ODS Radovan Necid rozložit místní stranickou buňku ODS, pak zastupitelstvo a dnes  rozkládá i to poslední, co mu v politice zbylo – vlastní zastupitelský klub. Necid se jako lídr uskupení „To pravé Meziříčí“ zatím nedistancoval od přirovnání činnosti nové rady města ke Gestapu jako zločinecké organizaci z doby druhé světové války. Ani upravené přirovnání ke kriminální policii není zrovna ideální. I kriminální policie musí dodržovat zákony.

Necid

K žádnému jednání, které by poškodilo ex-starostu Necida patrně ze strany radních nedošlo. Nebyli přítomni převzetí kancelářských věcí, které politik Necid používá jako starosta města. Když dobrovolně skončil ve funkci starosty, žádalo město Velké Meziříčí navrácení věcí, které měl v osobním užívání. 

Pod vedením Necida míří jeho dnes opoziční uskupení do naprosté politické izolace navzdory volání po konstruktivním dialogu s opozicí. Jde především o styl autoritářské politiky, která posiluje šiky jeho nepřátel. Ex-starosta dělí média na přátelská a nepřátelská. Pravidelné tiskové konference starosta Necid raději zrušil, aby nemusel odpovídat na nepříjemné dotazy, které rovnou označil za nepřátelské.

Přirovnáním činnosti radních ke Gestapu překročila velkomeziříčská meze společenské tolerance. Srovnání se zločineckou organizací je nepřijatelné bez podrobného vysvětlení. 

Občanští demokraté odešli do opozice i na jihlavské radnici. Pravidelně před jednáním zastupitelstva objasňují své politické postoje, zaujímají stanoviska k projednávaným bodům. Jejich kritika fungování radních je věcná a korektní. 

Je dobré míti opozici, která ctí základní pravidla slušného chování a meze společenského chování. Velkomeziříčská opozice pod vedením Radovana Necida by mohla uvážit omluvu za přirovnání radních města ke Gestapu. Určitě by taková omluva byla cestou ven z politické izolace v zastupitelstvu Velkého Meziříčí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna