(VIDEO) Hejtman Běhounek: O pomoci pro zatopenou Brtnici se můžeme bavit

Přívalové deště zasáhly první červnový víkend městečko Brtnici na Jihlavsku, především osady Jestřebí a Příseka. V Jestřebí nelze používat kontaminovanou vodu z místních studní, obyvatelé jsou zásobováni vodou z cisteren.

Povodeň 1. 6. 2018 přinesla kromě velkých škod, obav a bezmocnosti i jedno pozitivum – solidaritu druhých, sdělila starostka města Brtnice Miroslava Švaříčková.

Současně poděkovala všem dobrovolníkům, Polici ČR, HZS Kraje Vysočina, Sborům dobrovolných hasičů z Brtnice a okolních obcí za pomoc při povodni a likvidování následků škod způsobených živelnou pohromou. Zároveň doufá, že se do sbírky zapojí řada lidí, jimž není lhostejné neštěstí druhých.

Město Brtnice pomohlo postiženým domácnostem technickou pomocí a ve středu 6. června 2018 rozhodne o výši finančního daru postiženým povodní. Místostarosta Pavel Rubeš dodal, že povodeň nejvíce zasáhla občany místní části Jestřebí a celkové škody dosáhnou výši několika miliónů.

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek naznačil ochotu Kraje Vysočina jednat o finanční pomoci pro zaplavené osady kolem Brtnice. Materiální pomoc už Brtnice dostala v podobě vysoušečů.

Záběry ze zatopené Příseky můžete vidět přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna