(VIDEO) Krajské město Jihlava má nabídku odkoupit infrastrukturu sousední vesnice

Městská obchodní společnost Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) posuzuje návrh soukromého investora na odkoupení infrastruktury nově vybudované části obce Střítež u Jihlavy. Střítež leží zhruba devět kilometrů od Jihlavy, na železniční trati Jihlava-Havlíčkův Brod.

Nově vybudovaný vodovod, kanalizace, osvětlení, veřejná komunikace do místní části „Za dráhou“ v pořizovací hodnotě asi osmi milionů korun je k mání za nabídkovou cenu deseti tisíc.

Nabídka má ovšem podstatný háček: je potřeba dobudovat přístupovou komunikaci za zhruba dva miliony korun. I další provozování vodovodů a kanalizací v sobě nese riziko obchodních sporů s obcí Střítež jako provozovatelem větší části vodovodů v obci.

Za projektem developerské výstavby ve Stříteži stojí jako developer Pavel Paulát, předseda jihlavské pobočky Strany svobodných. Na projektu spolupracoval i bývalý jihlavský zastupitel Jan Dršata.

Obec Střítež u Jihlavy trvá na splnění závazků developera  spojených s výstavbou infrastruktury pro několik desítek nově budovaných rodinných domků ve Stříteži.

Je prakticky nemožné, aby v obci s pěti sty obyvateli působili dva různí provozovatelé veřejné infrastruktury. Působilo by to každodenní problémy při provozování zvláště místního vodovodu. I proto zájemci o lákavou nabídku na odkoupení infrastruktury odcházejí zklamáni z jednání s vedením obce Střítež

Pokud by developer nedodržel smluvní závazky k obci Střítež, je obec připravena vymáhat splnění soudní cestou. Soud by v takovém případě rozhodoval o určení povinnosti developera dostát svým smluvním závazkům vůči obci.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna