(VIDEO) Necid (ODS) dostal varování před prolhaným nosem Pinocchia

Dřevěnému panáčkovi Pinocchiovi začne v knihách italského spisovatele Carla Goldoniho nekontrolovaně růst nos pokaždé, když lže. Na květnovém jednání velkomeziříčského zastupitelstva dostal lídr opozice Radovan Necid (ODS) důrazné varování od zastupitele Rapušáka (Medříčské fórum), „aby si dal pozor na nekontrolovaný růst nosu jako u Pinocchia“.

Radovan Necid (ODS)

Stalo se tak v diskusi o dalším postupu kolem novostavby silnice z centra Velkého Meziříčí směrem na Třebíč. V prudkém kopci je několik „esíček“, které vypadají jako zatáčky pro motorkáře na závodním okruhu.

Současný lídr opozice a bývalý starosta Radovan Necid se snažil tvrdit, že již při schvalování rozpočtu měla opozice určité výhrady k provedení novostavby silnice a proto byla proti schválení rozpočtu.

„Nepletl bych základní rozpočet s touto křižovatkou,“ řekl starosta Komínek. Starosta Komínek.

Starosta Komínek po té ukázal dokumenty, z kterých ale přímo necitoval. Starosta mohl odmítnou používat metody šíření zavádějících informací od spolupracovníků Radovana Necida. „Ty na to máš lidi,“ řekl doslova Komínek. Na dokumentech o přípravě výstavby silnice podpisy Radovana Necida jako starosty města.

Starosta Komínek ukazuje zápisy patrně s podpisem ex-starosty Necida na přípravě novostavby „esíček“ na frekventované komunikaci

Bývalý obchodní partner Radovana Necida a zastupitel Tomáš Rapušák pak označil Necidova slova za vrchol demagogie. Podle ustálené definice je demagogem
člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci.

„Jestli znáš pohádku o Pinocchiovi, tak po tomhle by ti narostl nos snad pět metrů dlouhý,“ prohlásil zastupitel Rapušák.

Radovan Necid v čele uskupení „To pravé Meziříčí“ se stal vítězem místních voleb ve Velkém Meziříčí, koalici se ale podařilo sestavit starostovi Josefovi Komínkovi prakticky okamžitě po místních volbách. Na Necida tak zbyla role lídra opozice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna