(VIDEO) Odstěhoval se místostarosta Světlé nad Sázavou do sousední obce?

Členem zastupitelstva v obci může být jen ten, kdo má v obci trvalý pobyt. Jestliže se zastupitel přihlásí k trvalému pobytu v jiné obci, jeho mandát zaniká. Na samosprávě společenství občanů se mají podílet pouze ti, kdo do tohoto společenství skutečně patří.

U místostarosty Světlé nad Sázavou Josefa Hnika vznikají důvodné pochybnosti o pobytu v obci, kde je místostarostou. Poštovní schránku a zvonek má místostarosta Hnik v sousední Ledči nad Sázavou.

Naopak na údajné úřední adrese trvalého pobytu v Ledči nad Sázavou (číslo popisné 537) nemá ani označený domovní zvonek, ani poštovní schránku.

Do sousední Ledče nad Sážavou do bytu označeného zvonkem se svým jménem jezdí místostarosta Hnik za manželkou. Úředně i nadále bydlí ve Světlé nad Sázavou.

Zastupitele Světlé nad Sázavou teď čeká rozhodnutí, zda se místostarosta Hnik odstěhoval mimo obec, kde vykonává zastupitelský mandát. Trvalý pobyt místostarosty Hnika totiž vypadá jako fiktivní adresa, kterou používá, aby neztratil zaměstnání na radnici ve Světlé nad Sázavou.

Neodůvodněně přísný výklad Zákona o evidenci obyvatel neumožňuje přístup veřejnosti k údajům o evidenci obyvatelstva. Slova místostarosty Hnika  o trvalém pobytu ve Světlé nad Sázavou nelze veřejným způsobem zkontrolovat, naopak domovní zvonek i poštovní schránka nasvědčují změně místa trvalého bydliště.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna