(VIDEO) Salvou, pal! Královská garda Jihlavy usiluje o český rekord

Členové Spolku přátel dělostřelby usilují o český rekord v hromadné salvě ze všech svých hlavní. Na jihlavském náměstí se v sobotu 18. května shromáždí více než šest desítek hlavní a pak na povel dělmistra Davida Kočky zazní společná salva ze všech hlavní.

„Samotný výstřel bude divácký zážitek, tlaková vlna po výstřelu má šanci odrazit se od okolních domů,“ slibuje předseda spolku David Kočka.

Vlastní pokus bude zahájen startovním výstřelem pro cyklistický závod 24hod MTB. Na tento výstřel plynule naváže vlastní salva, která bude doplněna o odborný komentář k jednotlivým zbraním a doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí kapela Šakals band z HDJ. „Součástí programu bude i představení a ochutnávka pivního speciálu „Gardový ležák“, řekl dělmistr David Kočka. Ukončení celého pokusu o rekord plánujeme na 14:00 hod.

Členové Spolku přátel dělostřelby

Střílet se bude i ze tří hlavní moždířů nalezených při výkopových pracech u jihlavských hradeb.

Střelbou z historických zbraní se Spolek přátel dělostřelby zabývá od devadesátých let. Před pěti lety došlo k obnovení činnosti městské gardy královského města Jihlavy jako reprezentační vojenské jednotky města.

Dělmistr David Kočka předvádí předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi správné nasazení bodáku

Tisková konference Spolku přátel dělostřelby před pokusem o český rekord

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna