(VIDEO) Velké Meziříčí najalo komerčního právníka, neví zda podá rozklad rozhodnutí antimonopolního úřadu

Radní města Velkého Meziříčí najali advokátní kancelář z Ledče nad Sázavou pro vypracování rozkladu rozhodnutí antimonopolního úřadu při jednání o smlouvě na rekonstrukci náměstí. Antimonopolní úřad zakázal městu Velké Meziříčí podepsat smlouvu na rekonstrukci náměstí s druhým uchazečem v pořadí, město tak čeká znovu jednání s vítězným uchazečem.

Nebo musí Velké Meziříčí podat rozklad a domáhat se zrušení rozhodnutí antimonopolního úřadu. Na podání rozhodnutí je posledních pár hodin, na požádání ale může antimonopolní úřad prodloužit lhůtu pro podání rozhodnutí.

Radní města Velké Meziříčí ale zaujali neutrální postoj: připravují podání rozkladu a zároveň prodloužili starostovi města Josefu Komínkovi termín pro podpis smlouvy s druhým architektem v pořadí.

„Rozhodnutí antimonopolního úřadu město zakázalo šířit,“ informoval starosta Josef Komínek (ČSSD).

Protože probíhá řízení u antimonopolního úřadu nepovažuje město Velké Meziříčí podle tajemníka úřadu Marka Švaříčka za korektní šířit tiskem informace a důvody, které použije v dalším řízení.

„Je to prostě stále probíhající řízení,“ uvedl tajemník Švaříček.

Opozice v čele s bývalým starostou Radovanem Necidem nevyvíjí žádné aktivity v podobě požadavků nebo návrhů směrem k vedení města.

Informaci o podání rozkladu potvrdil mluvčí antimonopolního úřadu:

“ Rozklad zadavatele proti prvostupňovému rozhodnutí Úřadu ve věci „Projektová dokumentace na rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic ve Velkém Meziříčí“ dorazil v pátek 9. 3. 2018. Druhostupňové rozhodnutí bude vydáno do 90 dnů,“ uvedl mluvčí Úřad pro ochranu osobních údajů Martin Švanda.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna