VÍME PRVNÍ: Chystá se nová volba jednatelů městských společností. Přežije Ščerban ve funkci?

Vedení Statutárního města Jihlava chystá změny v řízení obchodních společností města Jihlavy. Součástí těchto změn mají být i nové konkursy na jednatele všech městských společností.

„Něco v tomto duchu jsem zaslechl a chci se na zastupitelstvu ptát, zda je to pravda nebo jen hospodské řeči. V koalici jsme vytrvale prosazovali zahájení diskuze o našich společnostech, sám jsem to několikrát navrhoval, ale zůstalo vždy jen u slibů, vůle nebyla. Pokud by se najednou mělo začít od manažerů a nikoli od zadání pro společnosti, tak bych to považoval za velmi amatérské,“ prohlásil opoziční zastupitel Vítězslav Schrek (ODS).

„Celých dvaadvacet let fungování v Radě města měla ODS čas něco dělat s obchodními společnostmi města,“ řekla náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

Podle informací Občasníku by mělo jít o „přesoutěžení“ současných jednatelů městských společností, podobně jako se to děje každé čtyři roky u konkursů na ředitele základních škol zřizovaných městem Jihlavou.

Neztratíme Ščerbana?

Opoziční občanští demokraté mají obavu především o osud jednatele Dukly Bedřicha Ščerbana, který by mohl upřednostnit angažmá v jiném klubu před konkursem na dalších několik let v Dukle. „Jde nám o to, abychom neztratili dobrého jednatele,“ dodal Schrek.

„Zrovna o budoucnost ve funkci jednatele Ščerbana bych se nebála, přibrali jsme ho do řídícího týmu rekonstrukce zimáku,“ prozradila náměstkyně Mayerová.

Rekonstrukci zimního stadionu tak má řídit tým náměstků primátora Výborný (ČSSD)-Mayerová (ANO) a Ščerban (Dukla Jihlava)

Jednatelem na šest let

Uvažované funkční období jednatelů obchodních společností jihlavské radnice má být šestileté. Konkursy by měly do řízení městských společností vnést nový impuls a nové myšlenky. Mohou ale znamenat i konec  ve funkci pro dlouholeté jednatele například lidovce Václava Kodeta ve Správě městských lesů nebo Jana Vilíma v čele Dopravního podniku města Jihlavy.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna