VÍME PRVNÍ: Krajský místopředseda ČSSD Dvořáček náhle rezignoval na stranickou funkci

Jihlavský zastupitel Jiří Dvořáček náhle rezignoval na funkci krajského místopředsedy vysočinské sociální demokracie.

„Schůze KVV Vysočina začínají v patnáct hodin, nejsem schopen chodit z práce ve čtrnáct hodin. Jinak členem KVV Vysočina zůstávám,“ sdělil Občasníku Jiří Dvořáček.

Dvořáčkova rezignace přišla zhruba měsíc před termínem městské konference jihlavské ČSSD, kde budou členové strany schvalovat definitivní podobu stranické kandidátky pro podzimní místní volby. Zastupitel Dvořáček bude patrně „velmi vysoko“, v minulosti měl i zájem být lídem kandidátky a stranickým kandidátem na post primátora.

Jeho rezignace na krajské funkce může naznačovat i nové osobní priority jihlavského zastupitele Dvořáčka.

Zatím není jasné, jaká bude reakce jihlavské a vysočinské ČSSD na rozhodnutí Jiřího Dvořáčka. Informací jsou členové sociální demokracie vesměs překvapeni. Reakci přislíbil i druhý jihlavský místopředseda Aleš Urban, který je momentálně časově zaneprázdněn celodenním dálkovým studiem na vysoké škole.

Vyjádření k situaci po rezignaci Dvořáčka přislíbil i krajský předseda sociálních demokratů Petr Krčál.

„Napište tam, že o Dvořáčkovu židli na kraji zájem nemám. Zůstanu v jihlavské politice,“ sdělil jiný jihlavský sociální demokrat Ivo Přibyl.

„Od Jiřího Dvořáčka jsem obdržel dopis, kde mně sděluje, že po zralé úvaze rezignuje na funkci místopředsedy krajské organizace sociální demokracie. Svoji práci není schopen vykonávat zejména z časových důvodů. Jeho vyjádření beru na vědomí a v pondělí vyzvu předsedu okresní organizace, aby mně dal k dispozici návrh na dovolbu místopředsedy KVV ČSSD za Jihlavu. Jiří Dvořáček patřil v předsednictvu k novým tvářím zodpovídal za sociální politiku krajské organizace ČSSD. Jeho rozhodnutí plně respektuji,“ informoval krajský předseda ČSSD Vysočina Petr Krčál.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna