VÍME PRVNÍ: Obří nákupní vozík má stát na kruháči u Kauflandu v Pelhřimově

vime prvniVedení města Pelhřimov projednává podle informací Občasníku možnost umístění obřího nákupního vozíku na kruhový objezd u nákupního centra Kaufland v Pelhřimově. Na vedlejším kruhovém objezdu stojí obří židle. Informace Občasníku potvrdil i Miroslav Marek z agentury Dobrý den.

„Dali jsme to městu Pelhřimov jako nabídku na stálé umístění, jinak je v depozitáři.  Občas ho půjčujeme nákupním centrům jako exponát,“ prohlásil jednatel Marek.

Obří nákupní vozík je podle informací jednatele Marka 2,5m vysoký a dlouhý 3,5m. Pokud radní města Pelhřimova kývnou na nabídku agentury Dobrý den, mohl by se nákupní vozík objevit u Kauflandu někdy během jara příštího roku.

První vyjádření politiků a politických stran k obřímu vozíku jsou vesměs opatrná.

„V zásadě by mi to nevadilo. Důležité bude stanovisko policie, aby samotné umístění neohrožovalo bezpečnost silničního provozu,“ prohlásil předseda pelhřimovských lidovců Jan Matějů.

„Když je něco uprostřed kruhového objezdu, neznamená to, že to tam nemůže. Zatím jsme za policii žádné vyjádření nedávali. Pokud to bude splňovat bezpečnostní normy a například nebude oslňovat řidiče, tak s tím nemusí být problém,“ sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Podrobnosti a další stanoviska zjišťujeme.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna