VÍME PRVNÍ: Příští pouťové vánoce mohou být i s kluzištěm na náměstí

tužka penízeUmístění kluziště na jihlavském náměstí je čistý politický byznys. Vedení města dostalo v ústní rovině zajímavou nabídku: soukromý subjekt byl ochoten na vlastní náklady pořídit kluziště za mnoho milionů, pokud mu město pronajme náměstí pro pořádání vánočních trhů na mnoho let dopředu.

Ovšem pouťový styl Vánoc narazil u obyvatel města. Stačil jeden telefonát (více zde) a pouťové Vánoce okamžitě skončily.

Nejistý je tak další osud pouťového charakteru Vánoc na jihlavském náměstí. Opozice (více zde) i vládnoucí ČSSD (více zde) naznačují ochotu „prodat“ vánoční trhy schopnému organizátorovi, který zajistí kulturní program pro děti i dospělé.

Obchodní nabídka pro Jihlavu je vskutku jednoduchá:pronajměte nám náměstí pro pouťové atrakce. S kolotočem, autodromem a dalšími pouťovými atrakcemi by mohlo být i kluziště. Samozřejmě by takový pronájem náměstí musel  být na více let dopředu. Třeba na patnáct let dopředu.

Sociální demokraté i uskupení Forum Jihlava naznačují ochotu pořídit obyvatelům Jihlavy novou vánoční pouťovou atrakci: kluziště na náměstí. Město Jihlava by si kluziště nemuselo pořizovat za vlastní peníze (investice v milionech a ž desítkách milionů), stačilo by pronajmout náměstí pro pořádání vánočních poutí.

Jenže obyvatelům Jihlavy se letošní pouťové vánoce vysloveně nelíbily. To poněkud přibrzdilo obchodní chutě sociálních demokratů „prodat náměstí“ a získat kluziště jako novou atrakci po vzoru jiných měst.

Obchodní nabídka na kluziště pod širým nebem na jihlavském náměstí je stále na stole radních města. Stačí mít chuť zrealizovat celý obchod. Volby se blíží, voličům je potřeba nabízet vhodné dárky.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna