Vodovod pro Zbornou má být bez sporné lokality pro plánovanou výstavbu

kruh vodaMěsto Jihlava připravuje napojení vodovodu pro Zbornou na „jihlavskou vodu“ s centrálním vodovodem pro město Jihlava.

„V době suchého léta nestačí zásobování Zborné vodou ze dvou místních vrtů a voda se musí do vodojemu dovážet v cisternách,“ uvedl ředitel městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace Jiří Benáček.

Propojení by bylo realizováno potrubím od lokality u Domova pro seniory v městské části Jihlava-Lesnov do místního vodojemu Zborná.

Ředitel Benáček na dotaz Občasníku výslovně odmítl možnost zasíťování sporných pozemků na tříhektarové louce ve Zborné v rámci propojení obou vodovodů. „Jde čistě o opatření proti nedostatku vody ve Zborné,“ řekl Benáček.

Na louce o výměře asi tří hektarů prosazuje náměstek Výborný (ČSSD)  možnost výstavby nových rodinných domků, zastupitel Hink (ODS) je zásadně proti. Oba politici žijí ve Zborné a v minulosti řídili chod Jihlavy z pozice primátora města.

Náměstek primátora Vratislav Výborný dlouhodobě podporuje plány místního podnikatele a nájemce sjezdovky Šacberk ve Zborné  Pavla Havlíčka. Město Jihlava například dobrovolně uhradilo polovinu pokuty „za černý odběr“ vody pro zasněžování sjezdovky (více zde).

Vyjádření „patrona Zborné“ v osobě náměstka Radka Popelky (ANO) zjišťujeme.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna