Vysočina fest letos už třetím rokem

Počátkem července zažije metropole Vysočiny týden žhavé multižánrové hudby. Pro letošek si pořadatelé připravili celou řadu změn. Například pojetí doprovodného programu je zcela odlišné, než jak jsme ho znali dříve. Doprovodný program se totiž nebude odehrávat ve dny festivalu (9. – 11. července) na různých místech krajského města, ale Jihlava se stane poprvé dějištěm akce „Fest na rozjezd“. Při této akci se totiž jihlavské Masarykovo náměstí již od pondělí 6. července na tři dny promění v divadelní a hudební prkna, co znamenají svět. fb

Letos s muzikálem

Třešinkou na dortu se pak ve středu večer stane jedinečné muzikálové představení Jesus Christ Superstar, v podání sólistů Městského divadla Brno. A nebude to ledajaké vystoupení. Herci vystoupí v plnohodnotných kostýmech, bude se jednat o velké orchestrální aranžmá pod vedením Igora Vavrdy, celé představení bude v originálním anglickém jazyce a pro méně jazykově nadané bude připraveno čtecí zařízení s překladem. Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za „krále muzikálu“, je také jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály současně. Jesus Christ Superstar je jednoduše řečeno legenda, která má za sebou obrovský úspěch. Jen při prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity. Rozhodně stojí za to jej vidět.

Program

Na hlavní stage vystoupí např. jazzově naladěný VOJTA DYK & B-SIDE BAND. Následovat bude stále populárnější kapela CHINASKI, chybět nebude ani punkrock v podání slovenské skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, vzpomínka na osmdesátá léta ARAKAIN + LUCIE BÍLÁ, poté bude k vidění další legenda WANASTOWI VJECY, lidovky v jiném duchu hrající ČECHOMOR, pořád ještě mladá kapela MANDRAGE, po  vážném úrazu vracející se zpěvák MICHAL HRŮZA a populární slovenské kapely NO NAME a INÉ KAFE.

Benefit ke vstupence

Velkou novinkou bude i změna v benefit programu. Každý rok se totiž pořadatelé snaží návštěvníkům nabídnout něco kulturního, sportovního či společenského z Kraje Vysočina a to s výraznou finanční úsporou. Letošní třetí ročník se více zaměřuje na kvalitu, různorodost a výši jednotlivých slev. Rozhodně tak žádný návštěvník Vysočina Festu neodchází domů jen s prožitkem, ale naopak má celou škálu možností, jak se do kraje vrátit a užít si zajímavé benefi ty.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna