Vzbouřená Sázava: opoziční leták má podle starosty Ledvinky zastrašit občany!

Investiční záměr soukromého investora vybudovat v Sázavě na Žďársku Alzheimer sanatorium vyvolal doslova vzbouření na vsi. Ustavil se petiční výbor, který doručil na místní obecní úřad petici. Obcí koloval i leták ve kterém opozice shrnula své argumenty.

Starosta František Ledvinka nechal do zápisu z jednání obce zapsat i své osobní názory.

„Jsou to pouze zkreslené a nepravdivé údaje a především snaha zastrašit,“ napsal starosta Ledvinka (KDU-ČSL) do zápisu z jednání zastupitelstva. Starosta je veřejným činitelem (§ 89 odst. 7 trestního zákona), z čehož vyplývá, že v jeho vyjádření za obec musejí být uvedeny jedině pravdivé informace a všechny relevantní informace.

hlava mluveníTvrzení starosty Ledvinky o snahách zastrašovat se přímo dotýká ústavou zaručeného práva na svobodu projevu.

Listina základních práv a svobod garantuje všem občanům České republiky právo vyjadřovat své názory, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace. Vybočí-li publikovaný názor z mezí v demokratické společnosti obecně uznávaných pravidel slušnosti, ocitá se mimo meze ústavní ochrany.

Zatím není znám žádný důkaz, že by názory opozice v Sázavě byly mimo obecně uznávané pravidla slušnosti. Přísluší jim proto ústavní ochrana i proti názorům starosty Ledvinky, který je považuje za snahu zastrašit.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna