Zatajená kariéra vysočinského náměstka Pavlíka v Lidových milicích podle soudních důkazů

PavlíkKdyž se nevědělo, jestli byl lídr hnutí ANO Josef Pavlík členem Komunistické strany Československa (KSČ), vyšla najevo jeho zatajená kariéra v Lidových milicích. Jeho přihláška do Komunistické strany Československa totiž obsahuje větu „v současné  době přijal ochotně a bez členství v Lidových milicích“. To se psal prosinec roku 1987.

Asi měsíc před podáním přihlášku se sešel výbor základní organizace KSČ. V zápise ze schůze se objevila věta „Výbor znovuprojednal přijetí nových členů do LM a souhlasí s přijetím soudruhů Pavlíka a… Uvedení soudruzi s přijetím souhlasí bez výhrad“.

Členství v Lidových milicích zabraňuje ve výkonu určitých funkcí, i když ne ve výkonu funkcí v územní samosprávě.  Josefu Pavlíkovi bylo pozastaveno členství i v hnutí ANO.

V lednu 1989 zařadila základní organizace KSČ Josefa Pavlíka na seznam kádrových rezerv pro velitelské funkce v Lidových milicích.

Náměstek vysočinského hejtmana Josef Pavlík k soudu osobně nepřišel, i když má na podání žaloby „naléhavý právní zájem“. Občanská demokratická strana jako koaliční partner hnutí ANO pohrozila odchodem z koalice, pokud by se prokázalo členství lídra hnutí ANO v Lidových milicích před listopadem 1989. Lidové milice byly ozbrojenou složkou Komunistické strany Českoslvenska a strana používala lidové milice k zastrašování obyvatel i odpůrců komunistického režimu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna